Payday Loans

Keresés

A legújabb

A magyar ősvallás és őstörténet összefüggései PDF Nyomtatás E-mail
Magyar "pogány" ősvallás - Magyar népi hiedelmek/kereszténység

Pálfi Károly - A magyar ősvallás és őstörténet elhallgatott összefüggései


A magyar ősvallás és őstörténet elhallgatott összefüggései

Pálfi Károly

A magyar ősvallás és őstörténet elhallgatott összefüggései I-II-III. Az első világháború egy bennfentes szemén át I-II. KAPHATÓ, RENDELHETŐ!

Könyv
Angyali Menedék kiadó, 2018
464 oldal, Kemény kötésű fűzött C5 méret
ISBN 9786155647758




Pálfi Károly nyugalmazott református főesperes ritka és különleges gondolatokkal színezett hagyatékát tartja kezében az Olvasó. Bár rendkívül kevés életrajzi adat található a szerzőről, a művei magukért beszélnek.

Pálfi megközelítőleg 1875-1945 között élt. Britanniában tanult, részt vett az első világháború balkáni és olasz harctereinek csatáiban, kiváló kapcsolatokat ápolt a császári családdal, idősebb korában pedig megírta mindazt, amit csak tudott.

1930-ban két kötetben kiadta az I. világháborúhoz vezető út részletes és sokszor zseniális geopolitikai elemzését, melyre ő bennfentesként is ráláthatott, illetve azt, hogyan zajlott az első világégés az ő közvetlen környezetében. Sokszor erősen kritikus hangvételű a leírása, mégis tárgyilagos és információkban bővelkedő a műve.

Ezt követően fogott hozzá a magyar őstörténet és ősvallás feldolgozásához, mely témákról három tanulmányt adott ki 1933-1944 között. Tudása, látása, összefüggéseinek ismertetése teljesen egyedülálló. Például a Biblia ószövetségi részét olyan zseniálisan kódolta vissza a turáni logikára, hogy az szemet kápráztató.

Mindemellett az ősmagyarság közel-keleti kapcsolatait is elemzi a zsidósággal párhuzamba téve, és olyan alapvető dolgokat tisztáz, amelyet a 20. században egyetlen magyarságkutató sem tett meg.

Rendkívül értékesek Pálfi őstörténeti munkái. Helyenként az Olvasó szeme ki fog kerekedni a megállapításoktól.

Hagyatéka két csoportra osztható.
• Van 3 olyan őstörténeti és ősvallási dolgozata, amely igazi kuriózum és legfőképpen ez fogja az Olvasót a karosszékbe szegezni.

• A másik csoportba pedig a Világháború c. két kötetes munka tartozik, amelyik az első világégésről, illetve az odavezető útról szól, személyes élményekkel átszőtt alapos és magas színvonalú kor- és társadalomkép. Ez utóbbi a háború kutatóinak adhat fontos adalékokat.

Most a valaha megjelent összes Pálfi könyv egy kötetbe került.

A kötet szerkesztője (Kozsdi Tamás) Pálfi minden munkájából számos szó szerinti részletet kiragadott, olyan tudásmorzsákat, amelyet külön is megörökítésre méltónak érzett. Ezekből születtek meg a „Pálfi kódok”, amelyeket – több mint húsz sűrű oldalon – e kötet Függelékében találhatunk meg.

Fontos emlékeztetni magunkat, hogy e nagy értékű munkákban olvasottak több ponton is ütközhetnek azokkal az ismeretekkel, amelyeket az általános magyarságismeretben eddig gondoltunk.

Forgassa Haszonnal Minden Magyar Ember!
*
TARTALOM:

A SZERKESZTŐ ELŐSZAVA - KI VOLT PÁLFI KÁROLY?
A magyar nemzet őstörténete és a zsidóság (1933):
Az árják - A turániak - a kosiak - a semiták - az akkádok és a sumirok - Az egyiptomi klerikálizmus - A zsidóság származása - A zsidó klerikálizmus - A zsidóság mint faj és nemzet - A zsidóság mint vallás - A zsidó hittan - A zsidó erkölcstan - Zendavesta az ótestámentomban - A zsidó felebaráti szeretet - A messiás - A talmud - Jézus

A magyar nemzet ősvallása (1941):
ELŐSZÓ - I. A magyar ősvallás Turánban - II. A magyar ősvallás Szíriában zend befolyás alatt - III. A magyar ősvallás Szíriában föniciai befolyás alatt - IV. A magyar nemzet ősvallása a mai hazában

A skytha kérdés megoldása (1944):
ELŐSZÓ - Kik voltak a skythák? - Elhelyezkedés, államforma, igazságszolgáltatás - Hadjáratok és haditudomány - Földművelés, állattenyésztés, ipar - Tudomány, művészet, vallás - Nemzeti kincs, egynejűség és egyebek - Az ősmagyarok bűnei - A vérivás jelentősége - Vadászat és kacagány - A skythák megosztása - Az uráli honfoglalás - A magyar írás - Az uráli magyar betűképek - A Simonyi-féle iskola - Az ősi magyar címer és zászló - FÜGGELÉK

*

A világháború I. kötet - Miért tört ki? (1930):
Magyar katonaélet a világháború előtt - A jövendölés - Az első mozgató

A világháború II. kötet - Miért vesztettük el? (1930)
A világháború diplomáciai előkészítése - A világháború katonai előkészítése - A világháború lefolyása a) Az első és második szerbiai hadjárat, b) Az orosz hadjárat, c) Przemysl, d) Csendélet a front mögött, e) Az olasz hadjárat

FÜGGELÉK - PÁLFI KÓDOK
Kiragadott idézetek, gondolatok, bölcsességek a Szerző valamennyi munkájából (Válogatta Kozsdi Tamás, 2018)


Pálfi Károly - A magyar nemzet ősvallása


„A magyar nemzet ősvallása” 1941-ben Budapesten jelent meg. Szerzője: Pálfi Károly nyugalmazott. ref. tábori főesperes.
*
Részlet az ELŐSZÓ-ból:
Az 1914-18. évi világháború kimenetele három nemzetet (angol, francia, yenki) olyan kedvező helyzetbe hozott, hogy ők a föld legnagyobb részét vagy közvetlen birtokukba vehették, vagy legalább is politikai és gazdasági érdekkörükbe kényszeríthették: az emberiség kilenctized részét pedig mintegy ketrecbe zárva mozgási szabadságától és életlehetőségeitől megfosztották.

Az elnyomott népek természetesen ki akarnak törni ebből a lealázó helyzetből és keresik a módokat, eszközöket, amelyekkel a kitörést megvalósíthatják. Ezeket a módokat és eszközöket, ha a kezdeti siker nem csal, már meg is találták és a „nemzet”, vagy „faj” jelszó alá foglalták össze...

Már befejeztem ezt a munkát és a kéziratot szíves hozzászólás végett átadtam Dr. Fettich Nándor múzeumi őr úrnak, mikor a nevezett tudós arra hívta fel a figyelmemet, hogy újabban jelent meg egy német könyv, melynek szerzője Schröfl Alois a Nibelung-eposzra vonatkozólag az enyémhez hasonló elméletet állított fel. (A német könyv Münchenben, 1927-ben jelent meg.)

A könyvet azonnal megszereztem, átolvastam és mindjárt láttam, hogy munkámat addig nem bocsáthatom közre, amíg ezt az említett tanulmány helytálló megállapításaival és tévedéseinek megvilágításával ki nem egészítem...

Schröfl Alois ki merte mondani, hogy a német szépirodalom nagy büszkesége, a Nibelung-eposz magyar történeti eseményekben gyökerezik, és az ősmagyar kultúra emlékeivel van átszőve. Schröfl tudta, hogy munkáját a német közönség és a német tudományos világ a legnagyobb ellenszenvvel fogja fogadni, ezért tisztelnünk kell benne az igazi vérbeli tudós bátorságát is.

Ezek előre bocsátásával a magyar ősvallást időrend és fejlődési fokozat szerint négy fejezetben fogom bemutatni:

I. A magyar ősvallás Turánban;
II. A magyar ősvallás Szíriában zend befolyás alatt;
III. A magyar ősvallás Szíriában főníciai befolyás alatt;
IV. A magyar nemzet ősvallása a mai hazában;

*
A magyar nemzet ősvallása” című ezen kiadványt a magyar őstörténet és ősvallás iránt érdeklődő olvasóinknak ajánljuk, akik elemzik és értékelik mindkét tanulmány gondolatait, ezeket át- és továbbgondolva, a konklúziókat levonva kialakítják az ezekkel kapcsolatos álláspontjukat.

Magvas gondolatokat kapnak hozzá.
LAST_UPDATED2